اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
 نروژ نروژ

تحصيل پزشكي در خارج از كشور

تحصيل در نروژ

نروژ به خاطر كوه ها، حاشيه خليجي، درياي تاريخي، زندگي ساحلي منحصر به فرد، تابش نور خورشيد در نيمه شب در طول ماه هاي تابستان و  عملكرد درخشان در بازي هاي المپيك زمستاني شناخته شده است. تحصيل در نروژ همچنين يك انتخاب محبوب براي تحصيلات بين المللي مي باشد كه امكان تحصيل در دانشگاه هاي معتبر در اروپا را فراهم مي كند.

به علت وجود منابع نفت و گاز دريايي، نروژ داراي رتبه چهارم درآمد سرانه در جهان و داراي يكي از بالاترين استانداردهاي زندگي مي باشد. اين كشور عضو بسياري از سازمان هاي بين المللي از جمله سازمان ملل متحد، ناتو، شوراي اروپا و شوراي نورديك، سازمان تجارت جهاني و OECD است. اين كشور با وجود اينكه عضويت كامل در اتحاديه اروپا را رد كرده است همچنين بخشي از منطقه شنگن بوده و روابط نزديك با آمريكا و اتحاديه اروپا (EU) را حفظ كرده است.

دانشگاه هاي نروژ

تحصيل در نروژ

تحصيل در نروژ در دانشگاه هاي دولتي و خصوصي انجام مي شود. 4 دانشگاه در نروژ در رتبه بندي دانشگاه هاي جهان در سال 2018 قرار دارند كه همه آنها، دانشگاه هاي دولتي هستند. دانشگاه اسلو University of Oslo با رتبه 142 جهاني، دانشگاه برگن University of Bergen با رتبه 164 جهاني، دانشگاه علم و فناوري نروژ Norwegian University of Science and Technology با رتبه 259 جهاني و دانشگاه ترومسو دانشگاه شمالي نروژ University of Tromsø با رتبه 367 جهاني.

نروژ با هدف ايجاد سيستم هاي آموزش عالي سازگار با اروپا فرآيند بولونيا را امضا كرده است. تحصيل در نروژ در مقطع كارشناسي سه ساله، در مقطع كارشناسي ارشد دو ساله و در مقطع دكترا سه يا چهار ساله است. شما همچنين مي توانيد يك دوره پنج ساله شامل تركيبي از دوره ليسانس و فوق ليسانس كه اغلب در رشته هاي معماري، مديريت بازرگاني، مهندسي، دندانپزشكي و حقوق ارائه مي شود را انتخاب كنيد.

دانشجوياني كه خواهان تحصيل در نروژ به زبان انگليسي هستند مي توانند در بيش از 200 برنامه كارشناسي ارشد و بسياري از دوره هاي كارشناسي كه به زبان انگليسي تدريس مي شود شركت كنند. به عنوان مثال، برنامه هاي زبان انگليسي ارائه شده در دانشگاه اسلو شامل موضوع در علوم انساني، علوم اجتماعي، حقوق، الهيات، رياضيات و علوم طبيعي، آموزش و پرورش، پزشكي، دندانپزشكي، انرژي، توسعه، مطالعات جنسيتي و “فلسفه نروژي “كه نياز به هيچ دانشي از زبان نروژي ندارد.

اخذ پذيرش براي تحصيل در نروژ

تحصيل در نروژ

براي تحصيل در نروژ در مقطع كارشناسي، شما بايد مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي و سابقه يك سال تحصيل دانشگاهي به همراه مدرك زبان آيلتس با حداقل نمره 6.5 داشته باشيد و براي پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد بايد مدرك كارشناسي به همراه آيلتس با نمره 6.5 داشته باشيد.

مانند ديگر كشورهاي حوزه اسكانديناوي تحصيل در نروژ در مقطع دكترا رايگان بوده و به عنوان شغل محسوب مي شود و همچنين دانشجويان اين مقطع در طول دوره حقوق ماهيانه دريافت مي كنند كه پس از اتمام دوره و پرداخت ماليات منجر به اخذ اقامت دائم نروژ مي شود.

هزينه تحصيل در نروژ

هزينه تحصيل در نروژ براي دانش آموزان بومي و بين المللي رايگان است و وزارت آموزش و پژوهش نروژ عهده دار اين هزينه ها و به طور كلي هزينه آموزش و پرورش است. اگرچه بايد هزينه كمي براي هر ترم، معمولا در حدود 300 تا 600 كرون پرداخت كنيد كه با پرداخت اين شهريه دسترسي به خدمات سلامت، مشاوره و امكانات ورزشي، يك كارت دانشجويي رسمي براي كاهش كرايه حمل و نقل عمومي خواهيد داشت. دانشگاه هاي خصوصي در نروژ و همچنين چندين دانشگاه هاي دولتي كه در رشته هاي تخصصي در سطح كارشناسي ارشد ارائه مي كنند شهريه هاي متفاوتي براي ثبت نام تعيين مي كنند.

هزينه زندگي در نروژ به نسبت ديگر كشورهاي اروپايي مقداري بيشتر بوده كه اين موضوع به دليل كيفيت بالاي زندگي در نروژ است كه براي يك فرد در ماه به صورت ميانگين بين 800 تا 1000 يورو مي باشد كه شامل هزينه اسكان و خوابگاه و همچنين خورد و خوراك و رفت و آمد مي شود. به منظور بدست آوردن يك كار پاره وقت حين تحصيل در نروژ، دانشجويان خارج از اتحاديه اروپا يك مجوز كار نياز دارند و بر طبق آن دانشجويان بين المللي مجاز به 20 ساعت كار در هفته خواهند بود.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1397/4/30 ساعت: ۰۸ توسط:tahsilpezeshki :