اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
 تحصيل پزشكي تحصيل پزشكي

تحصيل پزشكي در خارج از كشور

تحصيل دندانپزشكي در استراليا

استراليا در نيمكره جنوبي زمين واقع شده است و زندگي مدرن در آن سابقه‌اي حدود ۲۰۰ سال دارد اما زندگي نخستين انسان‌ها در آن به ۴۲ تا ۴۸ هزار سال پيش برمي‌گردد. اين كشور در ميان آب‌هاي اقيانوس آرام قرار دارد و نزديك‌ترين كشورها به آن اندونزي، تيمور شرقي و پاپوآ گينه نو در شمال، جزاير سليمان، وانواتو، و كالدونياي جديد در شمال شرق و نيوزيلند در جنوب شرقي هستند. پايتخت استراليا شهر كانبرا است، شهري كه در آن مجلس كشور و خانه فرماندار كل قرار دارد. سيدني و ملبورن دو شهر بزرگ استراليا هستند.

هلند اولين كشوري بود كه كه اين جزيره را در قرن هفدهم كشف‌كرد. در سال ۱۷۷۰ كاپيتان جيمز كوك دريانورد انگليسي، نواحي اطراف سيدني در شرق استراليا را اكتشاف و ثبت كرد و به اين ترتيب پاي انگليس به استراليا باز شد. اين كشور تا سال ۱۹۰۰ مستعمره انگليس بود و بيشتر به عنوان تبعيدگاهي براي مجرمان استفاده مي‌شد. در سال ۱۹۰۱ اين كشور به عنوان يكي از كشورهاي مشترك‌المنافع با انگليس معرفي شد.

استراليا از نظر زمين‌شناسي قديمي‌ترين خشكي جهان است. از نظر وسعت ششمين كشور جهان است و به همين دليل تنوع گياهي و جانوري زيادي دارد. استراليا سرزميني تقريباً هموار است. ناحيه غربي آن را فلات غربي استراليا و شرق آن را رشته كوههاي جداكننده تشكيل مي‌دهد و بين اين دو، سرزمين پست و همواري قرار گرفته كه بيشتر آن خشك و خالي از سكنه‌ است. آب و واي شمال استوايي است با تابستانهاي مرطوب (ژانويه تا مارس) و زمستاندهاي خشك. ساحل شمالي استرالياي غربي و سرزمين شمالي درمعرض بادهاي موسمي تابستاني قرار دارند.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در استراليا

تحصيل دندانپزشكي در استراليا يكي از رشته هاي پرطرفداريست كه هرساله متقاضيان زيادي به دانشگاه هاي اين كشور روي مي آورند. از همين رو بايد بدانيد كه در كشور استراليا همانند ايران دانشگاه ها به دو دسته خصوصي و دولتي تقسيم ميشوند و پذيرش در دانشگاه هاي خصوصي خيلي راحت تر از دانشگاه هاي دولتي مي باشد. در واقع پذيرش در دانشكده دندانپزشكي در استراليا اغلب به عنوان سخت ترين پذيرش در ميان كشورهاي ديگر شناخته شده است. تنها ۱٪ از تمامي متقاضيان واجد شرايط سالانه مي توانند پذيرش دانشكده دندانپزشكي استراليا را دريافت كنند و به تحصيل در اين دانشكده ها بپردازند. 

تحصيل دندانپزشكي در استراليا

افرادي كه براي تحصيل دندانپزشكي در استراليا اقدام مي كنند، بايد متناسب با نوع دانشگاه خود زماني بين ۴ تا ۶ سال را سپري كنند. طول دوره تحصيل با توجه به هر دانشگاه متفاوت است. اخذ پذيرش و تحصيل دندانپزشكي در استراليا متفاوت از ساير كشورها مي باشد در واقع براي تحصيل دندانپزشكي در استراليا نياز است كه فرد متقاضي داراي مدرك كارشناسي در رشته هاي علوم پايه يا علوم تجربي مانند زيست يا شيمي باشد و سپس بايد در آزموني به نام Umat يا Gamsat شركت كرده و در صورت كسب نمره قبولي بايد در مصاحبه شركت كند و سپس شروع به تحصيل در رشته دندانپزشكي كند. علاوه بر موارد گفته شده يكي از نكات مثبت تحصيل دندانپزشكي در استراليا اين است كه زبان تحصيل دندانپزشكي در استراليا انگليسي مي باشد و براي افرادي كه قصد تحصيل به زبان انگليسي را دارند مناسب است. البته افراد متقاضي تحصيل در كشور استراليا بايد داراي مدرك آيلتس ۷ آكادميك باشند و اخذ پذيرش بدون مدرك زبان غير ممكن است.

مزاياي تحصيل دندانپزشكي در استراليا

  • تحصيل دندانپزشكي در استراليا به زبان انگليسي
  • ارائه مدرك بين المللي به فارغ التحصيلان رشته دندانپزشكي در استراليا
  • امكانات بالاي دانشگاه ها در استراليا
  • مجوز كار در حين تحصيل به دانشجويان
  • امكان تحصيل دندانپزشكي در استراليا در دانشگاه هاي معتبر و پيشرفته جهان

هزينه تحصيل دندانپزشكي در استراليا

هزينه تحصيل دانشجويان متقاضي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در استراليا نسبت به ديگر رشته ها متفاوت است ، در همه جاي دنيا دندانپزشكي يكي از مهم ترين و گران ترين رشته هاي تحصيلي است، لذا به همين خاطر در طول دوره ۵ تا ۷ ساله دندانپزشكي در استراليا هزينه دانشگاه براي دانشجويان مبلغي حدود ۳۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ دلار استراليا در سال مي باشد. اين مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنين امكاناتي كه در اين زمينه ارائه مي دهند متفاوت است.

علاوه بر اين دانشجويان در ماه بايد مبلغي حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استراليا براي هزينه زندگي كنار بگذارند كه اين مبلغ شامل خوراك و پوشاك و اينترنت و حمل و نقل و ساير هزينه هاي آن ها در ماه است. همچنين اگر دانشجويان بخواهند از خوابگاه دانشگاه مورد نظر خود استفاده كنند هزينه آنهابه طور قابل ملاحظه اي كاهش پيدا خواهد كرد. بيمه دانشجويي براي دانشجويان متقاضي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در استراليا و تمامي دانشجويان اين كشور تقريباً ماهانه مبلغي بالغ بر ۵۰ دلار در ماه است.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1397/5/15 ساعت: ۰۹ توسط:tahsilpezeshki :

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

جمهوري ايرلند يكي از كشورهاي شمال غرب اروپا و سومين جزيره بزرگ اروپا و همچنين بيستمين جزيره بزرگ جهان است. جزيره بزرگ‌تري به نام بريتانياي كبير در شرق ايرلند قرار دارد كه درياي ايرلند اين دو را از هم جدا كرده‌است. پنج‌ششم از مساحت جزيره ايرلند، به ايرلند جنوبي تعلق دارد. ايرلند جنوبي و ايرلند شمالي با يك مرز ساده از همديگر جدا شده‌اند. همچنين در غرب ايرلند اقيانوس اطلس، در شرق درياي ايرلند و در جنوب و جنوب‌غربي درياي كلتي و كانال سن جورج قرار دارد.

جمهوري ايرلند يكي از اعضاي اتحاديه اروپا است كه در ۱ ژانويه ۱۹۷۳ به اين اتحاديه ملحق شد. ايرلند يكي از كشورهاي ثروتمند دنياست. ايرلند از نظر رشد توليد ناخالص داخلي پنجمين كشور جهان و از نظر شاخص توسعه انساني، پنجمين كشور جهان است. جمعيت اين كشور ۴ ميليون نفر است كه ميانگين سني آنها ۳۴.۳ سال است. اميد به زندگي براي زنان ۸۰.۷ سال و براي مردان ۷۵.۲۵ سال است. دو زبان ايرلندي و انگليسي زبان‌هاي رسمي جمهوري ايرلند هستند اما انگليسي از ايرلندي رايج‌تر است. پيش از گسترش انگليسي، زبان ايرلندي بيش از دو هزار سال زبان بومي مردم اين كشور بود. نماد ملي ايرلند چنگ كلتي است كه بر سكه‌هاي يورو ايرلند نيز حك شده‌است.

پرچم ايرلند جنوبي يا جمهوري ايرلند يك نمونه‌ي مستطيلي متشكل از سه رنگ سبز، سفيد و نارنجي است كه به صورت عمودي قرار گرفته‌اند. دولت ايرلند اعلام كرده رنگ سبز نشان‌دهنده‌ي سنت اسكاتلندي و ايرلندي، رنگ نارنجي بيانگر حاميان شاه ويليام و رنگ سفيد نشانه‌ي صلح و آتش‌بس ميان نارنجي‌ها و سبزها است.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

دانشگاه هاي ايرلندي داراي سابقه طولاني و برجسته و ارائه آموزش و پرورش با بالاترين استاندارد هستند. يك اخلاق قوي در تحقيق پيشگامانه و تعهد به آموزش و پرورش اين كشور به عنوان موتور توسعه وجود دارد. در حال حاضر، يك برنامه گسترده توسعه پژوهش دولتي در زمينه هنر وجود دارد، و مؤسسات پژوهشي در هر دانشگاه و دانشكده پزشكي در ايرلند ساخته شده است. در واقع چهار دانشگاه و دانشكده ي پزشكي و دو مدرسه دندانپزشكي هر سال حدود ۴۰۰ پزشك و ۸۰ دندانپزشك از آنها فارغ التحصيل مي شوند. درصد بالا و در حال رشدي از فارغ التحصيلان از كشورهاي خارج به اين كشور آمده اند.

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند ۵ سال به طول خواهد انجاميد و هدف از برنامه آموزشي دوره كارشناسي دندان پزشكي ارائه يك برنامه ساخت يافته است كه تضمين مي كند فارغ التحصيلان درست كار را با ارائه طيف گسترده اي از مراقبت هاي اوليه دندان به طور موثر و با خيال راحت براي حفظ روابط مراقبت با بيماران خود، همكاران خود و جامعه مي باشند. در طي تحصيل دندانپزشكي در ايرلند در سال اول و دوم تاكيد بر مطالعه علوم پايه و بيولوژيكي مناسب مانند، آناتومي و فيزيولوژي، بيوشيمي، ميكروبيولوژي، آسيب شناسي، فيزيك و شيمي تدريس خواهد شد. دوره هاي اين سال همچنين به مهارت هاي عمومي از جمله مهارت هاي ارتباطي و فن آوري محاسبات / اطلاعات و همچنين مهارت هاي خاص مركزي دندان پزشكي قابل توجه مي باشد.

دروس دانشگاهي كشور ايرلند به دو صورت ايرلندي و انگليسي تدريس ميشوند. متقاضيان مي توانند در دانشگاه هاي انگليسي زبان تحصيل كنند. افرادي كه قصد تحصيل به زبان انگليسي را دارند مي بايستي مدرك آيلتس با نمره ۶.۵ را به دانشگاه ارائه دهند.

مزاياي تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

  • تحصيل به زبان انگليسي
  • نرخ بالاي كارآفريني
  • استاندارد جهاني در رشته هاي تحقيقاتي
  • مركز برنامه هاي كامپيوتر قبيل مايكروسافت، گوگل و مدترونيكس
  • ايرلند يكي از شادترين كشورهاي جهان محسوب ميشود

هزينه تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

يكي از نكات مهم جهت تصميم گيري براي مهاجرت و تحصيل در خارج از كشور، اطلاع از هزينه هاي تحصيل و زندگي در كشور مورد نظر است و از آنجا كه ايرلند يك كشور مورد توجه براي دانشجويان است با آگاهي از هزينه ها راحت تر مي توان تصميم گرفت. هزينه تحصيل پزشكي در ايرلند بسته به نوع دانشگاه متفاوت است اما به طور ميانگين سالانه ۱۵۰۰۰ يورو در دو رشته پزشكي و دندانپزشكي مي باشد. همچنين هزينه زندگي در اين كشور به شهر محل زندگي و سطح توقع فرد بستگي دارد اما به طور ميانگين هزينه زندگي يك دانشجو به صورت ماهيانه در حدود ۸۰۰ يورو مي باشد كه شامل هزينه مسكن و يا خوابگاه، خوراك، پوشاك، حمل و نقل، بيمه و غيره است.

البته اين هزينه متناسب با زندگي در دوبلين پايتخت اين كشور درنظر گرفته شده است و در شهرهاي ديگر به نسبت پايين تر است. يكي از نكات مثبتي كه در حين تحصيل پزشكي در ايرلند ميتوان به آن اشاره كرد اين است كه دانشجويان مقطع كارشناسي كشور ايرلند مجوز كار در محدوده اي ۱۰ ساعته بصورت هفتگي دارا مي باشند و ميانگين حقوق اين افراد حدودا بين ۸ تا ۱۰ يورو به ازاي هر ساعت مي باشد كه كه مجموع درآمد هاي حاصله از كار دانشجويي ميتواند تا حدود زيادي از هزينه هاي زندگي و تحصيل فرد را در يك سال پوشش دهد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1397/4/26 ساعت: ۰۵ توسط:tahsilpezeshki :

تحصيل پزشكي در بلژيك

بلژيك كشوري واقع در غرب اروپا است و پايتخت آن بروفيلترل است. اين كشور سلطنتي يكي از كشورهاي اروپاي شمالي است كه از بنيانگذاران اتحاديه اروپا به شمار مي‌رود كه از ۵۰ سال پيش از ميلاد مسيح قوم سلت در آن زندگي مي‌كردند. بلژيك در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقي با لوكزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربي با درياي شمال مجاور است. خط جدايي فرهنگي ژرمن‌ها و رومي‌زبانان از  ميانه‌هاي كشور بلژيك مي‌گذرد.

در ۶۰٪ از مناطق بلژيك، زبان هلندي (گويش فلاندري) صحبت مي‌شود و فرانسوي در ۴۰٪ مناطق جنوبي مثل والوني صحبت مي‌شود و در منطقه پايتخت (بروفيلترل) هر دو زبان در نهادهاي دولتي رايج است. جمعيت اين كشور در حدود ۱۲ ميليون نفر است كه ميانگين سني آنها ۴۱.۱ سال است. دين حدودا ۴۷ درصد از مردمان بلژيك كاتوليك و ۱۰ درصد آنها مسلمان است. بلژيك آب و هواي معتدل و مرطوب و پرباراني دارد و سرزميني كم ارتفاع است كه جلگه‌ها بيش از نيمي از آن را پوشانده‌اند.

شرايط تحصيل پزشكي در بلژيك

اگر شما جزء فيلتراني هستيد كه به كمك به ديگران در حين ناراحتي و بيماري علاقه زيادي داريد و از ديدن خون و بيماري هاي ناگوار ابايي نداريد بايد به شما گفت كه يكي از گزينه هاي انتخاب رشته شما ميتواند رشته پزشكي باشد. اين رشته آنقدر در بين دانش آموزان پرطرفدار است كه ميتوان گفت اكثر فيلتراني كه در كنكور رشته تجربي تحصيل ميكنند تنها با روياي قبولي در اين رشته در كنكور شركت مي كنند. اين حرفه نه تنها اجازه مي دهد تا شما به ديگران خدمت كنيد بلكه منجر مي شود شما يك معامله كاملا حرفه اي و خوب براي به چالش كشيدن زندگي خود انجام دهيد.

كشور بلژيك يكي از كشورهاييست كه به اين رشته اهميت بسيار زيادي مي دهد و به دليل كيفيت عالي نظام آموزشي، مورد استقبال بسياري از افراد در سراسر دنيا قرار ميگيرد. اين كشور داراي دانشگاه هاي زيادي با رنكينگ بالاي جهاني و همچنين سطح علمي بسيار خوب است و شما با تحصيل در اين كشور از تجربيات بسيار زيادي بهره مند شويد. براي تحصيل پزشكي در بلژيك نياز است كه در ابتدا دانشگاه و شهر مورد علاقه خود براي تحصيل را انتخاب كنيد و اين وابسته به زبان انتخابي شما براي تحصيل مي باشد. اخذ پذيرش در دانشگاه هاي دولتي سخت تر از اخذ پذيرش در دانشگاه هاي خصوصي است زيرا شهريه دانشگاه هاي خصوصي بلژيك بسيار بالاتر است. از ديگر نكاتي كه حين اخذ پذيرش دانشگاه هاي بلژيك بايد بدانيد اين است كه براي تحصيل پزشكي در بلژيك همچون رشته هاي مهندسي ميبايست در آزمون ورودي دانشگاه ها شركت كنيد.

همچنين بايد در دروس زيست شناسي، فيزيك و شيمي در دوره قبلي خود نمرات عالي فيلترب كرده باشيد. نمره خوب در چنين دروسي به شما تا حدي كمك مي كند تا در اولويت پذيرش دانشگاه هاي بلژيك قرار گيريد. با اين حال، آشكار است كه دارندگان مدارك خاص نميتوانند در دوره هاي خاص پزشكي و دندانپزشكي پذيرفته شوند. از اين رو، دانستن جزئيات الزامات دوره هاي مختلف و كالج ها يا دانشگاه مختلف به شما در گرفتن پذيرش كمك خواهد كرد.

مزاياي تحصيل پزشكي در بلژيك

تحصيل پزشكي در بلژيك براي هر فردي مزاياي زيادي را در بر دارد. اعتبار جهاني كه دانشگاه هاي بلژيك از آن برخوردارند ميتواند به شما كمك كند تا در بهترين كشورهاي جهان مشغول به كار شويد و حقوق و مزاياي بسيار خوبي را دريافت كنيد. همچنين تحصيل پزشكي در بلژيك در دانشگاه هاي دولتي هزينه هاي بسيار كمي را براي افراد به همراه دارد و امكاناتي كه دانشگاه هاي بلژيك در اختيار دانشجويان قرار ميدهد باعث ميشود تا اين افراد تمام تمركز خود را بر روي درس و كارهاي تحقيقاتي قرار دهند. 

اگر بخواهم از ديگر مزاياي تحصيل پزشكي در بلژيك براي شما بگويم ميتوانم به وجود اساتيد مجرب و معروف در دانشگاه ها، كيفيت بالاي زندگي در بلژيك و وجود شبكه حمل و نقل عمومي بسيار خوب براي همه نقاط در بلژيك اشاره كنم.

هزينه تحصيل پزشكي در بلژيك

اگر بخواهم از مهمترين دغدغه ي هر دانشجو براي تحصيل در كشور بلژيك براي شما بگوييم بايد بدانيد كه هزينه آموزش عالي براي دانشجويان بلژيكي و دانشجويان اتحاديه اروپا، به ميزان زيادي توسط مقامات دولتي تامين مي شود. مقدار هزينه ثبت نام بسته به نوع آموزش عالي و رشته تحصيلي متفاوت است و چيزي در حدود ۸۰۰ يورو براي يك سال مي باشد. دانشجويان خارجي از كشورهاي غير عضو اتحاديه اروپا بايد هزينه هاي ثبت نام بيشتري كه مبلغ آن متناسب با نوع تحصيل آنها متفاوت است، پرداخت كنند. اما دانشجويان رشته پزشكي در بلژيك در طول يك سال تحصيلي ، حدود ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ يورو بايد هزينه پرداخت كنند. البته دولت اين كشور براي دانشجويان بين المللي در هر هفته حدود ۲۰ ساعت اجازه كار قانوني صادر كرده است. در نهايت به طور كلي ميتوان گفت كه به صورت ميانگين هزينه هاي اقامت و خورد و خوراك يك دانشجو در بلژيك، ماهانه حدود ۶۰۰ الي ۸۰۰ يورو است.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1397/3/12 ساعت: ۰۸ توسط:tahsilpezeshki :