اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
 تحصيل دندانپزشكي در خارج از كشور تحصيل دندانپزشكي در خارج از كشور

تحصيل پزشكي در خارج از كشور

تحصيل دندانپزشكي در استراليا

استراليا در نيمكره جنوبي زمين واقع شده است و زندگي مدرن در آن سابقه‌اي حدود ۲۰۰ سال دارد اما زندگي نخستين انسان‌ها در آن به ۴۲ تا ۴۸ هزار سال پيش برمي‌گردد. اين كشور در ميان آب‌هاي اقيانوس آرام قرار دارد و نزديك‌ترين كشورها به آن اندونزي، تيمور شرقي و پاپوآ گينه نو در شمال، جزاير سليمان، وانواتو، و كالدونياي جديد در شمال شرق و نيوزيلند در جنوب شرقي هستند. پايتخت استراليا شهر كانبرا است، شهري كه در آن مجلس كشور و خانه فرماندار كل قرار دارد. سيدني و ملبورن دو شهر بزرگ استراليا هستند.

هلند اولين كشوري بود كه كه اين جزيره را در قرن هفدهم كشف‌كرد. در سال ۱۷۷۰ كاپيتان جيمز كوك دريانورد انگليسي، نواحي اطراف سيدني در شرق استراليا را اكتشاف و ثبت كرد و به اين ترتيب پاي انگليس به استراليا باز شد. اين كشور تا سال ۱۹۰۰ مستعمره انگليس بود و بيشتر به عنوان تبعيدگاهي براي مجرمان استفاده مي‌شد. در سال ۱۹۰۱ اين كشور به عنوان يكي از كشورهاي مشترك‌المنافع با انگليس معرفي شد.

استراليا از نظر زمين‌شناسي قديمي‌ترين خشكي جهان است. از نظر وسعت ششمين كشور جهان است و به همين دليل تنوع گياهي و جانوري زيادي دارد. استراليا سرزميني تقريباً هموار است. ناحيه غربي آن را فلات غربي استراليا و شرق آن را رشته كوههاي جداكننده تشكيل مي‌دهد و بين اين دو، سرزمين پست و همواري قرار گرفته كه بيشتر آن خشك و خالي از سكنه‌ است. آب و واي شمال استوايي است با تابستانهاي مرطوب (ژانويه تا مارس) و زمستاندهاي خشك. ساحل شمالي استرالياي غربي و سرزمين شمالي درمعرض بادهاي موسمي تابستاني قرار دارند.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در استراليا

تحصيل دندانپزشكي در استراليا يكي از رشته هاي پرطرفداريست كه هرساله متقاضيان زيادي به دانشگاه هاي اين كشور روي مي آورند. از همين رو بايد بدانيد كه در كشور استراليا همانند ايران دانشگاه ها به دو دسته خصوصي و دولتي تقسيم ميشوند و پذيرش در دانشگاه هاي خصوصي خيلي راحت تر از دانشگاه هاي دولتي مي باشد. در واقع پذيرش در دانشكده دندانپزشكي در استراليا اغلب به عنوان سخت ترين پذيرش در ميان كشورهاي ديگر شناخته شده است. تنها ۱٪ از تمامي متقاضيان واجد شرايط سالانه مي توانند پذيرش دانشكده دندانپزشكي استراليا را دريافت كنند و به تحصيل در اين دانشكده ها بپردازند. 

تحصيل دندانپزشكي در استراليا

افرادي كه براي تحصيل دندانپزشكي در استراليا اقدام مي كنند، بايد متناسب با نوع دانشگاه خود زماني بين ۴ تا ۶ سال را سپري كنند. طول دوره تحصيل با توجه به هر دانشگاه متفاوت است. اخذ پذيرش و تحصيل دندانپزشكي در استراليا متفاوت از ساير كشورها مي باشد در واقع براي تحصيل دندانپزشكي در استراليا نياز است كه فرد متقاضي داراي مدرك كارشناسي در رشته هاي علوم پايه يا علوم تجربي مانند زيست يا شيمي باشد و سپس بايد در آزموني به نام Umat يا Gamsat شركت كرده و در صورت كسب نمره قبولي بايد در مصاحبه شركت كند و سپس شروع به تحصيل در رشته دندانپزشكي كند. علاوه بر موارد گفته شده يكي از نكات مثبت تحصيل دندانپزشكي در استراليا اين است كه زبان تحصيل دندانپزشكي در استراليا انگليسي مي باشد و براي افرادي كه قصد تحصيل به زبان انگليسي را دارند مناسب است. البته افراد متقاضي تحصيل در كشور استراليا بايد داراي مدرك آيلتس ۷ آكادميك باشند و اخذ پذيرش بدون مدرك زبان غير ممكن است.

مزاياي تحصيل دندانپزشكي در استراليا

 • تحصيل دندانپزشكي در استراليا به زبان انگليسي
 • ارائه مدرك بين المللي به فارغ التحصيلان رشته دندانپزشكي در استراليا
 • امكانات بالاي دانشگاه ها در استراليا
 • مجوز كار در حين تحصيل به دانشجويان
 • امكان تحصيل دندانپزشكي در استراليا در دانشگاه هاي معتبر و پيشرفته جهان

هزينه تحصيل دندانپزشكي در استراليا

هزينه تحصيل دانشجويان متقاضي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در استراليا نسبت به ديگر رشته ها متفاوت است ، در همه جاي دنيا دندانپزشكي يكي از مهم ترين و گران ترين رشته هاي تحصيلي است، لذا به همين خاطر در طول دوره ۵ تا ۷ ساله دندانپزشكي در استراليا هزينه دانشگاه براي دانشجويان مبلغي حدود ۳۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ دلار استراليا در سال مي باشد. اين مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنين امكاناتي كه در اين زمينه ارائه مي دهند متفاوت است.

علاوه بر اين دانشجويان در ماه بايد مبلغي حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استراليا براي هزينه زندگي كنار بگذارند كه اين مبلغ شامل خوراك و پوشاك و اينترنت و حمل و نقل و ساير هزينه هاي آن ها در ماه است. همچنين اگر دانشجويان بخواهند از خوابگاه دانشگاه مورد نظر خود استفاده كنند هزينه آنهابه طور قابل ملاحظه اي كاهش پيدا خواهد كرد. بيمه دانشجويي براي دانشجويان متقاضي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در استراليا و تمامي دانشجويان اين كشور تقريباً ماهانه مبلغي بالغ بر ۵۰ دلار در ماه است.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1397/5/15 ساعت: ۰۹ توسط:tahsilpezeshki :

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

جمهوري ايرلند يكي از كشورهاي شمال غرب اروپا و سومين جزيره بزرگ اروپا و همچنين بيستمين جزيره بزرگ جهان است. جزيره بزرگ‌تري به نام بريتانياي كبير در شرق ايرلند قرار دارد كه درياي ايرلند اين دو را از هم جدا كرده‌است. پنج‌ششم از مساحت جزيره ايرلند، به ايرلند جنوبي تعلق دارد. ايرلند جنوبي و ايرلند شمالي با يك مرز ساده از همديگر جدا شده‌اند. همچنين در غرب ايرلند اقيانوس اطلس، در شرق درياي ايرلند و در جنوب و جنوب‌غربي درياي كلتي و كانال سن جورج قرار دارد.

جمهوري ايرلند يكي از اعضاي اتحاديه اروپا است كه در ۱ ژانويه ۱۹۷۳ به اين اتحاديه ملحق شد. ايرلند يكي از كشورهاي ثروتمند دنياست. ايرلند از نظر رشد توليد ناخالص داخلي پنجمين كشور جهان و از نظر شاخص توسعه انساني، پنجمين كشور جهان است. جمعيت اين كشور ۴ ميليون نفر است كه ميانگين سني آنها ۳۴.۳ سال است. اميد به زندگي براي زنان ۸۰.۷ سال و براي مردان ۷۵.۲۵ سال است. دو زبان ايرلندي و انگليسي زبان‌هاي رسمي جمهوري ايرلند هستند اما انگليسي از ايرلندي رايج‌تر است. پيش از گسترش انگليسي، زبان ايرلندي بيش از دو هزار سال زبان بومي مردم اين كشور بود. نماد ملي ايرلند چنگ كلتي است كه بر سكه‌هاي يورو ايرلند نيز حك شده‌است.

پرچم ايرلند جنوبي يا جمهوري ايرلند يك نمونه‌ي مستطيلي متشكل از سه رنگ سبز، سفيد و نارنجي است كه به صورت عمودي قرار گرفته‌اند. دولت ايرلند اعلام كرده رنگ سبز نشان‌دهنده‌ي سنت اسكاتلندي و ايرلندي، رنگ نارنجي بيانگر حاميان شاه ويليام و رنگ سفيد نشانه‌ي صلح و آتش‌بس ميان نارنجي‌ها و سبزها است.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

دانشگاه هاي ايرلندي داراي سابقه طولاني و برجسته و ارائه آموزش و پرورش با بالاترين استاندارد هستند. يك اخلاق قوي در تحقيق پيشگامانه و تعهد به آموزش و پرورش اين كشور به عنوان موتور توسعه وجود دارد. در حال حاضر، يك برنامه گسترده توسعه پژوهش دولتي در زمينه هنر وجود دارد، و مؤسسات پژوهشي در هر دانشگاه و دانشكده پزشكي در ايرلند ساخته شده است. در واقع چهار دانشگاه و دانشكده ي پزشكي و دو مدرسه دندانپزشكي هر سال حدود ۴۰۰ پزشك و ۸۰ دندانپزشك از آنها فارغ التحصيل مي شوند. درصد بالا و در حال رشدي از فارغ التحصيلان از كشورهاي خارج به اين كشور آمده اند.

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند ۵ سال به طول خواهد انجاميد و هدف از برنامه آموزشي دوره كارشناسي دندان پزشكي ارائه يك برنامه ساخت يافته است كه تضمين مي كند فارغ التحصيلان درست كار را با ارائه طيف گسترده اي از مراقبت هاي اوليه دندان به طور موثر و با خيال راحت براي حفظ روابط مراقبت با بيماران خود، همكاران خود و جامعه مي باشند. در طي تحصيل دندانپزشكي در ايرلند در سال اول و دوم تاكيد بر مطالعه علوم پايه و بيولوژيكي مناسب مانند، آناتومي و فيزيولوژي، بيوشيمي، ميكروبيولوژي، آسيب شناسي، فيزيك و شيمي تدريس خواهد شد. دوره هاي اين سال همچنين به مهارت هاي عمومي از جمله مهارت هاي ارتباطي و فن آوري محاسبات / اطلاعات و همچنين مهارت هاي خاص مركزي دندان پزشكي قابل توجه مي باشد.

دروس دانشگاهي كشور ايرلند به دو صورت ايرلندي و انگليسي تدريس ميشوند. متقاضيان مي توانند در دانشگاه هاي انگليسي زبان تحصيل كنند. افرادي كه قصد تحصيل به زبان انگليسي را دارند مي بايستي مدرك آيلتس با نمره ۶.۵ را به دانشگاه ارائه دهند.

مزاياي تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

 • تحصيل به زبان انگليسي
 • نرخ بالاي كارآفريني
 • استاندارد جهاني در رشته هاي تحقيقاتي
 • مركز برنامه هاي كامپيوتر قبيل مايكروسافت، گوگل و مدترونيكس
 • ايرلند يكي از شادترين كشورهاي جهان محسوب ميشود

هزينه تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

يكي از نكات مهم جهت تصميم گيري براي مهاجرت و تحصيل در خارج از كشور، اطلاع از هزينه هاي تحصيل و زندگي در كشور مورد نظر است و از آنجا كه ايرلند يك كشور مورد توجه براي دانشجويان است با آگاهي از هزينه ها راحت تر مي توان تصميم گرفت. هزينه تحصيل پزشكي در ايرلند بسته به نوع دانشگاه متفاوت است اما به طور ميانگين سالانه ۱۵۰۰۰ يورو در دو رشته پزشكي و دندانپزشكي مي باشد. همچنين هزينه زندگي در اين كشور به شهر محل زندگي و سطح توقع فرد بستگي دارد اما به طور ميانگين هزينه زندگي يك دانشجو به صورت ماهيانه در حدود ۸۰۰ يورو مي باشد كه شامل هزينه مسكن و يا خوابگاه، خوراك، پوشاك، حمل و نقل، بيمه و غيره است.

البته اين هزينه متناسب با زندگي در دوبلين پايتخت اين كشور درنظر گرفته شده است و در شهرهاي ديگر به نسبت پايين تر است. يكي از نكات مثبتي كه در حين تحصيل پزشكي در ايرلند ميتوان به آن اشاره كرد اين است كه دانشجويان مقطع كارشناسي كشور ايرلند مجوز كار در محدوده اي ۱۰ ساعته بصورت هفتگي دارا مي باشند و ميانگين حقوق اين افراد حدودا بين ۸ تا ۱۰ يورو به ازاي هر ساعت مي باشد كه كه مجموع درآمد هاي حاصله از كار دانشجويي ميتواند تا حدود زيادي از هزينه هاي زندگي و تحصيل فرد را در يك سال پوشش دهد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1397/4/26 ساعت: ۰۵ توسط:tahsilpezeshki :

تحصيل دندانپزشكي در لهستان

جمهوري لهستان يكي از كشورهاي اروپاي مركزي است كه تاريخ طولاني دارد و طي سال‌هاي گذشته رشد اقتصادي خوبي را تجربه كرده است. لهستان از غرب با آلمان، از جنوب با جمهوري چك و اسلواكي، از شرق با اوكراين، بلاروس و ليتواني و از شمال با روسيه و درياي بالتيك همسايه است. مي‌توان گفت بعد از تجربه‌ي تلخ جنگ جهاني، يك بار ديگر از نو ساخته شده است. پايتخت اين كشور ورشو است و براي آشنايي با سرگذشت اين شهر ديدن فيلم ورشو ۴۴ خالي از لطف نيست. مردم اين كشور به زبان لهستاني صحبت مي‌كنند و واحد پول آنها زلوتي است.

نام بين‌ا‌لمللي جمهوري خلق لهستان پولند (Poland) و نام محلي آن پولسكا است. مي‌گويند بيش از هزار سال پيش در سرزمين كنوني لهستان قومي زندگي مي‌كرد كه به نام «له» مشهور بود. پرچم لهستان از دو رنگ سفيد و قرمز به صورت افقي تشكيل شده كه به‌عنوان رنگ‌هاي ملي اين كشور در قانون اساسي شناخته مي‌شود و شعار ملي كشور اين است كه لهستان هنوز از دست نرفته و نشان ملي آنها عقابي است كه شباهت زيادي با نشان آلماني‌ها دارد. لهستان كشوري است كه كوه‌هاي اندكي دارد و در عوض آب فراوان در آن يافت مي‌شود. همچنين آب و هواي لهستان اقيانوسي است. زمستان‌ها سرد و طاقت فرساست. درجه حرارت در تابستان تا ۳۳ درجه بالاي صفر مي‌رسد.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در لهستان

از گذشته تا كنون رشته دندانپزشكي يكي از پر طرفدارترين رشته هاي تحصيلي و درآمدزا ترين مشاغل بوده است و علاوه بر آن شخصيت اجتماعي بالا و مورد احترام هر جامعه اي بوده اند به همين دلايل تحصيل در رشته دندانپزشكي يكي از پر متقاضي ترين رشته هاي تحصيلي بوده است. كه با توجه به پيشرفت روز افزون زندگي بشر و به دنبال آن پديد آمدن بيماري ها و معضلات جديد نياز به اين رشته روز به روز براي تضمين سلامتي بشر بيش از پيش حس مي شود از همين رو ميتوان گفت كه حرفه ي دندانپزشكي و رشته هاي مربوط به آن از ضروري ترين نياز هاي بشر در دنياي مدرن امروزي است و تحصيل دندانپزشكي در كشورهاي اروپايي يكي از روياهاي هر دانشجوي علاقه مند به اين رشته مي باشد.

يكي از كشورهاي اروپايي كه طرفداران بسياري دارد و از نظر علمي نيز پيشرفت هاي چشمگيري داشته و داراي اعتبار بين المللي مي باشد، لهستان است. پيشرفت هاي علمي بسياري كه لهستان داشته، هزينه هاي تحصيل و شهريه دانشگاه و زندگي پايين و البته ارائه دروس به زبان انگليسي در دانشگاه هاي لهستان باعث شده كه هرساله بر تعداد دانشجويان بين المللي كه لهستان را براي تحصيل انتخاب مي كنند افزوده شود.

تحصيل دندانپزشكي در لهستان

براي اطلاع از شرايط تحصيل دندانپزشكي در لهستان نياز است كه بدانيد در ابتدا بايد در يك دوره به نام foundation شركت كنيد. اين دوره يك ساله بوده و تقريبا ميتوان گفت كه به عنوان پيش دانشگاهي شناخته ميشود و پس از قبولي در آزمون آن ميتوانيد وارد دانشكده دندانپزشكي شويد. تحصيل دندانپزشكي در لهستان ۵ سال به طول خواهد انجاميد و در پايان به فارغ التحصيلان اين رشته درجه DDS اهدا خواهد شد كه مدرك آنان در بسياري از كشورها به رسميت شناخته ميشود. همچنين امكان اخذ بورسيه براي تحصيل دندانپزشكي در لهستان وجود دارد، هر فرد متقاضي بايد به سفارت لهستان رفته و با بررسي شرايط خود در آن جا متوجه شود كه داراي شرايط اخذ بورسيه است يا خير. اخذ اين بورسيه به تحصيل كم هزينه تر متقاضي كمك مي كند يا آن ها را به دانشگاهي كه هزينه تحصيل در آن ها كمتر است هدايت مي كنند.

مزاياي تحصيل دندانپزشكي در لهستان

 • وجود بورسيه هاي زياد براي دانشجويان غير اتحاديه اروپا
 • امكان استفاده از سيستم انتقال واحد اروپايي (ECTS)/ دانشجويان مي توانند در هر يك از كشورهاي اتحاديه اروپا ادامه تحصيل دهند.
 • داراي گزينه هاي اقامتي براي دانشجويان خارجي/ دانشگاه هاي پزشكي لهستان
 • هزينه ي تحصيل مناسب در رشته ي دندانپزشكي در لهستان
 • هزينه هاي پايين و مقرون به صرفه ي تحصيل و زندگي در لهستان
 • مدارك شناخته شده در سطح جهاني، كيفيت آموزش

هزينه تحصيل دندانپزشكي در لهستان

آگاهي از هزينه تحصيل دندانپزشكي در لهستان امري ضروري و مهم است كه هر فرد متقاضي تحصيل بايد از آن اطلاع داشته باشد. هزينه تحصيل در رشته هاي علوم پزشكي در لهستان با توجه به كيفيت دانشگاه ها و امكاناتي كه در اختيار دانشجويان قرار مي گيرد متفاوت است اما به طور تقريبي هزينه اي معادل ۱۰.۰۰۰ تا ۱۵.۰۰۰ يورو در سال را در بر دارد. همچنين هزينه شركت در دوره هاي آموزشي پيش پزشكي حدود ۴۹۰۰ يورو مي باشد. علاوه بر اين به دانشجويان پزشكي در لهستان جهت تامين بخشي از هزينه هاي مربوط به تحصيل و زندگي خود مي توانند تا ۳۰ ساعت در هفته را مشغول به كار شوند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1397/3/30 ساعت: ۰۷ توسط:tahsilpezeshki :