اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
تحصيل دندانپزشكي در استراليا  تحصيل پزشكي در خارج از كشور تحصيل پزشكي در خارج از كشور .

تحصيل پزشكي در خارج از كشور

تحصيل دندانپزشكي در استراليا

استراليا در نيمكره جنوبي زمين واقع شده است و زندگي مدرن در آن سابقه‌اي حدود ۲۰۰ سال دارد اما زندگي نخستين انسان‌ها در آن به ۴۲ تا ۴۸ هزار سال پيش برمي‌گردد. اين كشور در ميان آب‌هاي اقيانوس آرام قرار دارد و نزديك‌ترين كشورها به آن اندونزي، تيمور شرقي و پاپوآ گينه نو در شمال، جزاير سليمان، وانواتو، و كالدونياي جديد در شمال شرق و نيوزيلند در جنوب شرقي هستند. پايتخت استراليا شهر كانبرا است، شهري كه در آن مجلس كشور و خانه فرماندار كل قرار دارد. سيدني و ملبورن دو شهر بزرگ استراليا هستند.

هلند اولين كشوري بود كه كه اين جزيره را در قرن هفدهم كشف‌كرد. در سال ۱۷۷۰ كاپيتان جيمز كوك دريانورد انگليسي، نواحي اطراف سيدني در شرق استراليا را اكتشاف و ثبت كرد و به اين ترتيب پاي انگليس به استراليا باز شد. اين كشور تا سال ۱۹۰۰ مستعمره انگليس بود و بيشتر به عنوان تبعيدگاهي براي مجرمان استفاده مي‌شد. در سال ۱۹۰۱ اين كشور به عنوان يكي از كشورهاي مشترك‌المنافع با انگليس معرفي شد.

استراليا از نظر زمين‌شناسي قديمي‌ترين خشكي جهان است. از نظر وسعت ششمين كشور جهان است و به همين دليل تنوع گياهي و جانوري زيادي دارد. استراليا سرزميني تقريباً هموار است. ناحيه غربي آن را فلات غربي استراليا و شرق آن را رشته كوههاي جداكننده تشكيل مي‌دهد و بين اين دو، سرزمين پست و همواري قرار گرفته كه بيشتر آن خشك و خالي از سكنه‌ است. آب و واي شمال استوايي است با تابستانهاي مرطوب (ژانويه تا مارس) و زمستاندهاي خشك. ساحل شمالي استرالياي غربي و سرزمين شمالي درمعرض بادهاي موسمي تابستاني قرار دارند.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در استراليا

تحصيل دندانپزشكي در استراليا يكي از رشته هاي پرطرفداريست كه هرساله متقاضيان زيادي به دانشگاه هاي اين كشور روي مي آورند. از همين رو بايد بدانيد كه در كشور استراليا همانند ايران دانشگاه ها به دو دسته خصوصي و دولتي تقسيم ميشوند و پذيرش در دانشگاه هاي خصوصي خيلي راحت تر از دانشگاه هاي دولتي مي باشد. در واقع پذيرش در دانشكده دندانپزشكي در استراليا اغلب به عنوان سخت ترين پذيرش در ميان كشورهاي ديگر شناخته شده است. تنها ۱٪ از تمامي متقاضيان واجد شرايط سالانه مي توانند پذيرش دانشكده دندانپزشكي استراليا را دريافت كنند و به تحصيل در اين دانشكده ها بپردازند. 

تحصيل دندانپزشكي در استراليا

افرادي كه براي تحصيل دندانپزشكي در استراليا اقدام مي كنند، بايد متناسب با نوع دانشگاه خود زماني بين ۴ تا ۶ سال را سپري كنند. طول دوره تحصيل با توجه به هر دانشگاه متفاوت است. اخذ پذيرش و تحصيل دندانپزشكي در استراليا متفاوت از ساير كشورها مي باشد در واقع براي تحصيل دندانپزشكي در استراليا نياز است كه فرد متقاضي داراي مدرك كارشناسي در رشته هاي علوم پايه يا علوم تجربي مانند زيست يا شيمي باشد و سپس بايد در آزموني به نام Umat يا Gamsat شركت كرده و در صورت كسب نمره قبولي بايد در مصاحبه شركت كند و سپس شروع به تحصيل در رشته دندانپزشكي كند. علاوه بر موارد گفته شده يكي از نكات مثبت تحصيل دندانپزشكي در استراليا اين است كه زبان تحصيل دندانپزشكي در استراليا انگليسي مي باشد و براي افرادي كه قصد تحصيل به زبان انگليسي را دارند مناسب است. البته افراد متقاضي تحصيل در كشور استراليا بايد داراي مدرك آيلتس ۷ آكادميك باشند و اخذ پذيرش بدون مدرك زبان غير ممكن است.

مزاياي تحصيل دندانپزشكي در استراليا

  • تحصيل دندانپزشكي در استراليا به زبان انگليسي
  • ارائه مدرك بين المللي به فارغ التحصيلان رشته دندانپزشكي در استراليا
  • امكانات بالاي دانشگاه ها در استراليا
  • مجوز كار در حين تحصيل به دانشجويان
  • امكان تحصيل دندانپزشكي در استراليا در دانشگاه هاي معتبر و پيشرفته جهان

هزينه تحصيل دندانپزشكي در استراليا

هزينه تحصيل دانشجويان متقاضي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در استراليا نسبت به ديگر رشته ها متفاوت است ، در همه جاي دنيا دندانپزشكي يكي از مهم ترين و گران ترين رشته هاي تحصيلي است، لذا به همين خاطر در طول دوره ۵ تا ۷ ساله دندانپزشكي در استراليا هزينه دانشگاه براي دانشجويان مبلغي حدود ۳۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ دلار استراليا در سال مي باشد. اين مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنين امكاناتي كه در اين زمينه ارائه مي دهند متفاوت است.

علاوه بر اين دانشجويان در ماه بايد مبلغي حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استراليا براي هزينه زندگي كنار بگذارند كه اين مبلغ شامل خوراك و پوشاك و اينترنت و حمل و نقل و ساير هزينه هاي آن ها در ماه است. همچنين اگر دانشجويان بخواهند از خوابگاه دانشگاه مورد نظر خود استفاده كنند هزينه آنهابه طور قابل ملاحظه اي كاهش پيدا خواهد كرد. بيمه دانشجويي براي دانشجويان متقاضي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در استراليا و تمامي دانشجويان اين كشور تقريباً ماهانه مبلغي بالغ بر ۵۰ دلار در ماه است.


برچسب: استراليا، تحصيل دندانپزشكي در استراليا، تحصيل دندانپزشكي در خارج از كشور،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۲۳:۴۰ توسط:سورنا مرتضوي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :