اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
 تحصيل پزشكي در خارج از كشور تحصيل پزشكي در خارج از كشور .

تحصيل پزشكي در خارج از كشور

تحصيل در نروژ

نروژ به خاطر كوه ها، حاشيه خليجي، درياي تاريخي، زندگي ساحلي منحصر به فرد، تابش نور خورشيد در نيمه شب در طول ماه هاي تابستان و  عملكرد درخشان در بازي هاي المپيك زمستاني شناخته شده است. تحصيل در نروژ همچنين يك انتخاب محبوب براي تحصيلات بين المللي مي باشد كه امكان تحصيل در دانشگاه هاي معتبر در اروپا را فراهم مي كند.

به علت وجود منابع نفت و گاز دريايي، نروژ داراي رتبه چهارم درآمد سرانه در جهان و داراي يكي از بالاترين استانداردهاي زندگي مي باشد. اين كشور عضو بسياري از سازمان هاي بين المللي از جمله سازمان ملل متحد، ناتو، شوراي اروپا و شوراي نورديك، سازمان تجارت جهاني و OECD است. اين كشور با وجود اينكه عضويت كامل در اتحاديه اروپا را رد كرده است همچنين بخشي از منطقه شنگن بوده و روابط نزديك با آمريكا و اتحاديه اروپا (EU) را حفظ كرده است.

دانشگاه هاي نروژ

تحصيل در نروژ

تحصيل در نروژ در دانشگاه هاي دولتي و خصوصي انجام مي شود. 4 دانشگاه در نروژ در رتبه بندي دانشگاه هاي جهان در سال 2018 قرار دارند كه همه آنها، دانشگاه هاي دولتي هستند. دانشگاه اسلو University of Oslo با رتبه 142 جهاني، دانشگاه برگن University of Bergen با رتبه 164 جهاني، دانشگاه علم و فناوري نروژ Norwegian University of Science and Technology با رتبه 259 جهاني و دانشگاه ترومسو دانشگاه شمالي نروژ University of Tromsø با رتبه 367 جهاني.

نروژ با هدف ايجاد سيستم هاي آموزش عالي سازگار با اروپا فرآيند بولونيا را امضا كرده است. تحصيل در نروژ در مقطع كارشناسي سه ساله، در مقطع كارشناسي ارشد دو ساله و در مقطع دكترا سه يا چهار ساله است. شما همچنين مي توانيد يك دوره پنج ساله شامل تركيبي از دوره ليسانس و فوق ليسانس كه اغلب در رشته هاي معماري، مديريت بازرگاني، مهندسي، دندانپزشكي و حقوق ارائه مي شود را انتخاب كنيد.

دانشجوياني كه خواهان تحصيل در نروژ به زبان انگليسي هستند مي توانند در بيش از 200 برنامه كارشناسي ارشد و بسياري از دوره هاي كارشناسي كه به زبان انگليسي تدريس مي شود شركت كنند. به عنوان مثال، برنامه هاي زبان انگليسي ارائه شده در دانشگاه اسلو شامل موضوع در علوم انساني، علوم اجتماعي، حقوق، الهيات، رياضيات و علوم طبيعي، آموزش و پرورش، پزشكي، دندانپزشكي، انرژي، توسعه، مطالعات جنسيتي و “فلسفه نروژي “كه نياز به هيچ دانشي از زبان نروژي ندارد.

اخذ پذيرش براي تحصيل در نروژ

تحصيل در نروژ

براي تحصيل در نروژ در مقطع كارشناسي، شما بايد مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي و سابقه يك سال تحصيل دانشگاهي به همراه مدرك زبان آيلتس با حداقل نمره 6.5 داشته باشيد و براي پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد بايد مدرك كارشناسي به همراه آيلتس با نمره 6.5 داشته باشيد.

مانند ديگر كشورهاي حوزه اسكانديناوي تحصيل در نروژ در مقطع دكترا رايگان بوده و به عنوان شغل محسوب مي شود و همچنين دانشجويان اين مقطع در طول دوره حقوق ماهيانه دريافت مي كنند كه پس از اتمام دوره و پرداخت ماليات منجر به اخذ اقامت دائم نروژ مي شود.

هزينه تحصيل در نروژ

هزينه تحصيل در نروژ براي دانش آموزان بومي و بين المللي رايگان است و وزارت آموزش و پژوهش نروژ عهده دار اين هزينه ها و به طور كلي هزينه آموزش و پرورش است. اگرچه بايد هزينه كمي براي هر ترم، معمولا در حدود 300 تا 600 كرون پرداخت كنيد كه با پرداخت اين شهريه دسترسي به خدمات سلامت، مشاوره و امكانات ورزشي، يك كارت دانشجويي رسمي براي كاهش كرايه حمل و نقل عمومي خواهيد داشت. دانشگاه هاي خصوصي در نروژ و همچنين چندين دانشگاه هاي دولتي كه در رشته هاي تخصصي در سطح كارشناسي ارشد ارائه مي كنند شهريه هاي متفاوتي براي ثبت نام تعيين مي كنند.

هزينه زندگي در نروژ به نسبت ديگر كشورهاي اروپايي مقداري بيشتر بوده كه اين موضوع به دليل كيفيت بالاي زندگي در نروژ است كه براي يك فرد در ماه به صورت ميانگين بين 800 تا 1000 يورو مي باشد كه شامل هزينه اسكان و خوابگاه و همچنين خورد و خوراك و رفت و آمد مي شود. به منظور بدست آوردن يك كار پاره وقت حين تحصيل در نروژ، دانشجويان خارج از اتحاديه اروپا يك مجوز كار نياز دارند و بر طبق آن دانشجويان بين المللي مجاز به 20 ساعت كار در هفته خواهند بود.


برچسب: نروژ، تحصيل در نروژ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۲:۳۸ توسط:سورنا مرتضوي موضوع:

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

جمهوري ايرلند يكي از كشورهاي شمال غرب اروپا و سومين جزيره بزرگ اروپا و همچنين بيستمين جزيره بزرگ جهان است. جزيره بزرگ‌تري به نام بريتانياي كبير در شرق ايرلند قرار دارد كه درياي ايرلند اين دو را از هم جدا كرده‌است. پنج‌ششم از مساحت جزيره ايرلند، به ايرلند جنوبي تعلق دارد. ايرلند جنوبي و ايرلند شمالي با يك مرز ساده از همديگر جدا شده‌اند. همچنين در غرب ايرلند اقيانوس اطلس، در شرق درياي ايرلند و در جنوب و جنوب‌غربي درياي كلتي و كانال سن جورج قرار دارد.

جمهوري ايرلند يكي از اعضاي اتحاديه اروپا است كه در ۱ ژانويه ۱۹۷۳ به اين اتحاديه ملحق شد. ايرلند يكي از كشورهاي ثروتمند دنياست. ايرلند از نظر رشد توليد ناخالص داخلي پنجمين كشور جهان و از نظر شاخص توسعه انساني، پنجمين كشور جهان است. جمعيت اين كشور ۴ ميليون نفر است كه ميانگين سني آنها ۳۴.۳ سال است. اميد به زندگي براي زنان ۸۰.۷ سال و براي مردان ۷۵.۲۵ سال است. دو زبان ايرلندي و انگليسي زبان‌هاي رسمي جمهوري ايرلند هستند اما انگليسي از ايرلندي رايج‌تر است. پيش از گسترش انگليسي، زبان ايرلندي بيش از دو هزار سال زبان بومي مردم اين كشور بود. نماد ملي ايرلند چنگ كلتي است كه بر سكه‌هاي يورو ايرلند نيز حك شده‌است.

پرچم ايرلند جنوبي يا جمهوري ايرلند يك نمونه‌ي مستطيلي متشكل از سه رنگ سبز، سفيد و نارنجي است كه به صورت عمودي قرار گرفته‌اند. دولت ايرلند اعلام كرده رنگ سبز نشان‌دهنده‌ي سنت اسكاتلندي و ايرلندي، رنگ نارنجي بيانگر حاميان شاه ويليام و رنگ سفيد نشانه‌ي صلح و آتش‌بس ميان نارنجي‌ها و سبزها است.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

دانشگاه هاي ايرلندي داراي سابقه طولاني و برجسته و ارائه آموزش و پرورش با بالاترين استاندارد هستند. يك اخلاق قوي در تحقيق پيشگامانه و تعهد به آموزش و پرورش اين كشور به عنوان موتور توسعه وجود دارد. در حال حاضر، يك برنامه گسترده توسعه پژوهش دولتي در زمينه هنر وجود دارد، و مؤسسات پژوهشي در هر دانشگاه و دانشكده پزشكي در ايرلند ساخته شده است. در واقع چهار دانشگاه و دانشكده ي پزشكي و دو مدرسه دندانپزشكي هر سال حدود ۴۰۰ پزشك و ۸۰ دندانپزشك از آنها فارغ التحصيل مي شوند. درصد بالا و در حال رشدي از فارغ التحصيلان از كشورهاي خارج به اين كشور آمده اند.

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

تحصيل دندانپزشكي در ايرلند ۵ سال به طول خواهد انجاميد و هدف از برنامه آموزشي دوره كارشناسي دندان پزشكي ارائه يك برنامه ساخت يافته است كه تضمين مي كند فارغ التحصيلان درست كار را با ارائه طيف گسترده اي از مراقبت هاي اوليه دندان به طور موثر و با خيال راحت براي حفظ روابط مراقبت با بيماران خود، همكاران خود و جامعه مي باشند. در طي تحصيل دندانپزشكي در ايرلند در سال اول و دوم تاكيد بر مطالعه علوم پايه و بيولوژيكي مناسب مانند، آناتومي و فيزيولوژي، بيوشيمي، ميكروبيولوژي، آسيب شناسي، فيزيك و شيمي تدريس خواهد شد. دوره هاي اين سال همچنين به مهارت هاي عمومي از جمله مهارت هاي ارتباطي و فن آوري محاسبات / اطلاعات و همچنين مهارت هاي خاص مركزي دندان پزشكي قابل توجه مي باشد.

دروس دانشگاهي كشور ايرلند به دو صورت ايرلندي و انگليسي تدريس ميشوند. متقاضيان مي توانند در دانشگاه هاي انگليسي زبان تحصيل كنند. افرادي كه قصد تحصيل به زبان انگليسي را دارند مي بايستي مدرك آيلتس با نمره ۶.۵ را به دانشگاه ارائه دهند.

مزاياي تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

  • تحصيل به زبان انگليسي
  • نرخ بالاي كارآفريني
  • استاندارد جهاني در رشته هاي تحقيقاتي
  • مركز برنامه هاي كامپيوتر قبيل مايكروسافت، گوگل و مدترونيكس
  • ايرلند يكي از شادترين كشورهاي جهان محسوب ميشود

هزينه تحصيل دندانپزشكي در ايرلند

يكي از نكات مهم جهت تصميم گيري براي مهاجرت و تحصيل در خارج از كشور، اطلاع از هزينه هاي تحصيل و زندگي در كشور مورد نظر است و از آنجا كه ايرلند يك كشور مورد توجه براي دانشجويان است با آگاهي از هزينه ها راحت تر مي توان تصميم گرفت. هزينه تحصيل پزشكي در ايرلند بسته به نوع دانشگاه متفاوت است اما به طور ميانگين سالانه ۱۵۰۰۰ يورو در دو رشته پزشكي و دندانپزشكي مي باشد. همچنين هزينه زندگي در اين كشور به شهر محل زندگي و سطح توقع فرد بستگي دارد اما به طور ميانگين هزينه زندگي يك دانشجو به صورت ماهيانه در حدود ۸۰۰ يورو مي باشد كه شامل هزينه مسكن و يا خوابگاه، خوراك، پوشاك، حمل و نقل، بيمه و غيره است.

البته اين هزينه متناسب با زندگي در دوبلين پايتخت اين كشور درنظر گرفته شده است و در شهرهاي ديگر به نسبت پايين تر است. يكي از نكات مثبتي كه در حين تحصيل پزشكي در ايرلند ميتوان به آن اشاره كرد اين است كه دانشجويان مقطع كارشناسي كشور ايرلند مجوز كار در محدوده اي ۱۰ ساعته بصورت هفتگي دارا مي باشند و ميانگين حقوق اين افراد حدودا بين ۸ تا ۱۰ يورو به ازاي هر ساعت مي باشد كه كه مجموع درآمد هاي حاصله از كار دانشجويي ميتواند تا حدود زيادي از هزينه هاي زندگي و تحصيل فرد را در يك سال پوشش دهد.


برچسب: ايرلند، تحصيل دندانپزشكي در ايرلند، تحصيل دندانپزشكي در خارج از كشور،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۲۷:۱۱ توسط:سورنا مرتضوي موضوع:

تحصيل در ايرلند

بسياري از دانشگاه ها در ايرلند رتبه خوبي در سطح بين المللي دارند و تحصيل در ايرلند به عنوان يك انتخاب محبوب براي دانشجويان بين المللي بحساب مي آيد. انتخاب هاي متنوع از موسسات آموزش عالي با تركيبي از شهر تاريخي، حومه شهر  زيبا و فرهنگ منحصر به فرد ايرلند را مي توان چندين نمونه از مزاياي تحصيل در ايرلند برشمرد.

دانشگاه هاي ايرلند

تحصيل در ايرلند در مراكزي شامل دانشگاه، كالج تخصصي (ارائه دوره در موضوع واحد)، و موسسات فنآوري امكان پذير است. موسسه هاي فنآوري، طيف گسترده اي از برنامه هاي حرفه اي  از جمله هتل داري، بهداشت و درمان، داروخانه ها، رسانه ها، منسوجات، بازاريابي و بسياري دوره هاي ديگر را پوشش مي دهند. هفت دانشگاه دولتي ايرلند و يكي از 14 موسسه فن آوري در رنكيينگ جهاني QS  جزو 650 دانشگاه برتر جهان در سال 2015/16 هستند. ايرلند همچنين داراي هفت دانشكده در بخش خصوصي مي باشد كه كوچك ترين آنها دانشگاه هنر Burren College of Art تنها حدود 200 نفر دانشجو دارد و بزرگترين آنها مدرسه كسب و كار  دوبلين Dublin Business School، داراي حدود 9000 دانشجو مي باشد.

دانشگاه ترينتي دوبلين – Trinity College Dublin

تحصيل در ايرلند

اين دانشگاه  در سال 1592 تاسيس شده است، دانشگاه ترينتي دوبلين قديمي ترين موسسه آموزش عالي ايرلند و يكي از هفت “دانشگاه باستاني” در قلمرو بريتانيا و ايرلند است. كالج  ترينتي تنها كالج تشكيل دهنده دانشگاه دوبلين است كه از كالج آكسفورد و كمبريج الگو برداري كرده است. امروزه كالج ترينيتي دوبلين معتبرين دانشگاه ايرلند و داراي رتبه 78 در جهان است كه براي متقاضيان بين المللي يكي از گزينه هاي ايده آل برايتحصيل در ايرلند محسوب مي شود. در حال حاضر 17000 دانشجو در  سه دانشكده  اين دانشگاه : هنر، علوم انساني و علوم اجتماعي؛ مهندسي، علوم رياضيات ؛ علوم بهداشتي مشغول به تحصيل هستند.

دانشگاه دوبلين – University College Dublin

دانشگاه دوبلين كه در پايتخت پر جنب و جوش ايرلند مستقر مي باشد، ريشه در دانشگاه كاتوليك ايرلند دارد كه در سال 1854 تاسيس شده است و دومين نماينده ايرلند در رتبه بندي بين المللي با رتبه 154 در رتبه بندي دانشگاه هاي جهان در سال 2015/16  مي باشد. اين دانشگاه، متشكل از پنج دانشكده، 34 مدرسه و 18 مركز تحقيقاتي مي باشد كه حدود 32000 دانشجو در حال حاضر در آن مشغول به تحصيل هستند و اين دانشگاه را تبديل به يكي از محبوب ترين مراكز آموزشي براي تحصيل در ايرلند تبديل كرده است. اين دانشگاه با بسياري از فارغ التحصيلان مشهور، از جمله نويسنده معروف ايرلندي جيمز جويس، بازيگر گابريل بيرن و نيل اردن برنده جايزه اسكار كارگردان و تهيه كننده ارتباط نزديك دارد.

دانشگاه كورك – University College Cork

سومين مقصد برتر براي تحصيل در ايرلند دانشگاه كورك است كه در رتبه 233 جهان قرار دارد. دانشگاه كورك در سال 1998 رسما به – دانشگاه ملي ايرلند تغير نام داد، اما هنوز هم به طور گسترده اي به عنوان دانشگاه كورك و يا UCC شناخته مي شود. در حال حاضر حدود 20000 دانشجو از جمله حدود 0003 دانشجوي بين المللي از بيش از 100 مليت مختلف در اين دانشگاه مشغول به تحصبل هستند. دانشگاه كورك اولين دانشگاه جهان مي باشد كه موفق به دريافت پرچم سبز بين المللي براي پايداري زيست محيط در سال 2010 شد و پنج ستاره QS براي عملكرد كلي آن دريافت كرده است.

دانشگاه ملي ايرلند، گالوي – National University of Ireland, Galway

مانند دانشگاه كورك دانشگاه ملي ايرلند، دانشگاه گالوي به عنوان يكي ديگر از معتبرترين دانشگاه ها براي تحصيل در ايرلند داراي پنج ستاره در سيستم ارزيابي QS بوده و در حال حاضر در رتبه 271 در رتبه بندي دانشگاه هاي QS جهان قرار گرفته است. بيش از 17000 دانشجو در دانشگاه گالوي در ساحل غربي ايرلند مشغول به تحصيل هستند. دانشگاه براي ارائه تعدادي از دوره هاي غير معمول، از جمله كارشناسي در پاپزشكي و كارشناسي / مهندسي ورزش مشهور مي باشد.

دانشگاه دوبلين سيتي – Dublin City University

تحصيل در ايرلند

دانشگاه دوبلين سيتي يك موسسه بسيار جوان تر نسبت به سه دانشگاه تاريخي ذكر شده در بالا است كه در سال 1975 تاسيس شده و وضعيت دانشگاه در سال 1989 پيشرفت بسياري كرده است. با اين حال دانشگاه دويلين سيتي در يك زمان كوتاه موفق به كسب مقام 353 در جهان شد. حدود 12000 دانشجو در اين دانشگاه تحصيل ميكنند، همچنين براي متقاضيان تحصيل در ايرلند از طريق سيستم از راه دور اين دانشگاه انتخاب مناسبي است و در حال حاضر حدود 1000 دانشجو در دوره هاي آموزش از راه دور اين موسسه مشغول به تحصيل هستند.

ديگر دانشگاه هاي معتبر براي تحصيل در ايرلند مانند دانشگاه ليمريك University of Limerick، موسسه تكنولوژي دوبلين Dublin Institute of Technology و دانشگاه ملي ايرلند National University of Ireland Maynooth همه در رتبه بندي برترين دانشگاه هاي جهان در سال 2015/16 قرار دارند و همه در ميان 650 موسسه آموزش عالي برتر جهان هستند. علاوه بر اين، بزرگترين مدرسه پزشكي ايرلند، كالج سلطنتي جراحان در ايرلند (Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI در ميان 400 مدرسه پزشكي معتبر جهاني قرار دارد.


برچسب: ايرلند، تحصيل در ايرلند،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۷:۵۰ توسط:سورنا مرتضوي موضوع: